6 Ay Geri Ödemesiz Temel İhtiyaç Kredisi

Devlet destekli 6 ay geri ödemesiz temel ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur? Kredi alabilmek için gerekli şartlar nelerdir? Hangi bankalardan başvuru yapılabilir? Başvuru sonuçları sorgulaması nereden yapılır?

Koronavirüs ile ekonomik olarak güçlük yaşayan vatandaşlara devlet destekli kredi imkanı tanınıyor. Yüzde 0.49 faiz oranıyla, bu kredinin ilk 6 ayı geri ödemesiz olmak üzere toplamda 36 aylık taksitlerle vatandaşların rahat bir nefes alması amaçlanıyor.

6 ay geri ödemesiz temel ihtiyaç kredisi

6 Ay Geri Ödemesiz Temel İhtiyaç Kredisi Başvuruları Detayları

Ekonomik İstikrar Kalkanı adımları kapsamındaki temel ihtiyaç kredisine, kamu bankaları olan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’ndan talep edebilirsiniz. Şubeye gitmeden, bankaların internet sayfalarından online olarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra banka tarafından gelen kısa mesaj bildirimiyle değerlendirme sonucunu öğrenebilirsiniz.

Hane halkı geliri 5 bin lira ve altında olan vatandaşlar bu krediye başvuru yapabilecek. Kredi olumlu sonuçlandığında, ilgili bankada hesabınız varsa kredi tutarınız o hesaba aktarılacak. Banka hesabı olmayanlar ATM’ler aracılığı ile tahsil edebilecek.

İhtiyaç kredisi kapsamında 5 bin, 7 bin 500 ve 10 bin lira talep edilebilecek. 6 ay geri ödemesiz olacak kredi içerisinden, binde 5 oranında kredi tahsis ücreti kesilirken, faiz oranı yüzde 0.49 olacak.

Banka yetkilileri salgın dolayısı ile şubeye gitmeden internet üzerinden başvuruların yapılması gerektiğini belirtiyorlar.

6 Ay Geri Ödemesiz Temel İhtiyaç Kredisi Geri Ödemesi Nasıl Olacak?

5 Bin Liralık Kredi İçin : İlk 6 ay geri ödeme olmayacak. Takip eden aylarda ödeme tutarınız 188 TL

7 bin 500 Liralık Kredi İçin : İlk 6 ay geri ödeme olmayacak. Takip eden aylarda ödeme tutarınız 282 TL

10 Bin Liralık Kredi İçin : İlk 6 ay geri ödeme olmayacak. Takip eden aylarda ödeme tutarınız 376 TL

Protestolu senet mükellefleri, açık veya karşılıksız çeki olanlar, takip kaydı bulunan vatandaşlar bu krediden faydalanamayacaklar.

Temel İhtiyaç Kredisi İçin Bankaların Başvuru Adresleri

Bin TL’lik geri ödemesiz Pandemi Sosyal Yardım başvurusu ile ilgili bilgi almak için tıklayın.

Yorum Yapın