25 bin TL’lik Halkbank Esnaf Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında Halkbank tarafından, esnaf ve sanatkarlara 25 bin TL 6 ay geri ödemesiz kredi ve 25 bin TL limitli ticari kredi kartı desteği veriliyor. Halkbank esnaf destek kredisi ile ilgili tüm merak ettikleriniz bu makalede.

Korona (Covid-19) virüsü sonrası ekonomik anlamda yaşanan sıkıntılara destek olabilmek amacıyla Halkbank tarafından esnaf ve sanatkar olan küçük işletmelere özel kredi imkanı sunuluyor. 25 bin TL 6 ay geri ödemesiz kredi için Esnaf Sanatkarlar Odası’na kayıtlı olmanız, kredi puanınızın en az 1300 olması ve daha önce Esnaf Kefalet Odası yardımıyla çektiğiniz bir kredi bakiyenizin olmaması gerekmektedir.

Halkbank esnaf destek kredisi

Kredi Kullanabilmek İçin Gerekli Belgeler Neler?

Yüzde 4.5 faiz oranı ile kullandırılacak kredinin ilk 6 ayı geri ödemesiz olacak. Başvuru sırasında yanınızda olması gereken evraklar şu şekilde;

  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  • Güncel Vergi Levhası
  • Esnaf Sanatkarlar Odası kayıt belgesi (Zorunlu değil, banka tarafından online sorgulama yapılacak)

Halkbank tarafından sunulan diğer bir fırsat ise ticari kredi kartı. (Paraf Esnaf Kart) Maksimum 25 bin TL limitli bu kartı da 3 ay ödemesiz dönemli ve 12 aya kadar vadeli kullanabilirsiniz.

Halkbank Esnaf Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank internet sitesine girip online olarak başvuru yapabilirsiniz. Daha sonra banka tarafından kriterlere uyumluluğunuz sorgulanacak ve arkasından aranıp şubeye davet edileceksiniz. Gerekli evrakları doldurduktan sonra krediniz nakit olarak hesabınıza aktarılacak.

Halkbank esnaf destek kredisi başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.

Daha önceki yazımda belirtmiş olduğum 1000 TL’lik Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu hakkındaki yazıma ulaşmak için tıklayın.

6 Ay geri ödemesiz 10 bin liraya kadar temel ihtiyaç kredisi hakkında merak ettikleriniz için tıklayın.

Yorum Yapın