52 Haftada 5000 Lira Biriktirin

Tasarrufun kolay bir şey olmadığının farkındayım. Ancak kendinize ufak ufak hedefler koymanız, bu yolda başarıya ulaşmanın altın adımlarıdır. Bu adımı gerçekleştirdikten sonra hedeflerinizi daha yüksek tutacağınızdan emin olabilirsiniz. Acil durumlar için 52 haftada 5000 lira biriktirin. Ücretsiz, yazdırılabilir tablomuzu indirin.

Kumbaraya atacağınız günlük 2-3 lirayla belki 2 yıl sonunda acil durum fonu oluşturabilirsiniz ancak bundan daha fazlası için çabalamalısınız. Birikimi de planlı yapmalısınız. Bir gün 2 lira, diğer gün 3 lira, bir sonraki gün hiç atmamak bir yöntem değil. Kendinizi kandırmayın.

Ücretsiz yazdırılabilir tablomu indirin.

İşte tüm bunları planlı yapmak için sizlere yazdırılabilir bir tablo sunuyorum. Bu tabloya bağlı kalarak, kendinizi de kandırmadan bir birikim mücadelesinin içerisinde bulabilirsiniz. Ve bu mücadeleden de sağ çıkabilirsiniz.

Kendinizi yormadan, ufak tasarruflarla haftada 25 liradan 155 liraya kadar çıkan bütçeleme yöntemleriyle 1 yılda 5000 lira biriktirin. Ne kadar zor olabilir? Her fırsatta gittiğiniz kahve dükkanına gitmeyip kahvenizi kendiniz hazırlayarak haftada 50 lira gibi bir rakamı hesabınıza yatırabilirsiniz. Kendinizi motive etmek için bu 5000 lirayı ne için harcayacağınızı bir düşünün. Bu parayı ister evdeki kumbaranızda biriktirin, ister bankada vadeli mevduat hesabı açarak kendi kendine de değerlenmesini sağlayın. Evet mevduat hesabında getirisi çok olmayacaktır ama her çok, azdan oluşur unutmayın. Böylelikle hırsızlığa karşı da paranızı korumuş olacaksınız.

Ücretsiz, yazdırılabilir elektronik tablomuzu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yorum Yapın