Küçük İşletmelere Düşük Bütçeli Pazarlama Fikirleri

KISA KISA

  • Ürünlerimi nasıl pazarlayabilirim?
  • Hangi pazarlama yöntemlerini kullanabilirim?
  • Potansiyel müşterilere nasıl ulaşabilirim?

Para kazanmak için para harcamak gerektiği doğru. Peki düşük bir bütçeye sahipseniz? Bu bütçeyi en düzgün bir şekilde, en doğru müşterilere ulaşabilmek için kullanmalısınız. Ürün ve hizmetlerinizin reklamını doğru yapmalı, paranızın boşa gitmesini önlemelisiniz. Bu yazımda sizlere doğru müşteriye, düşük bütçe ile ulaşmanın yollarını yazıyorum.

Düşük bütçeli pazarlama fikirleri

Potansiyel müşterilerinize ne iş yaptığınızı, doğru bir şekilde ifade edin. Egodan uzak, kibirlenmeden, ne iş yaptığınızı, karşıdakinin anlayacağı bir şekilde ifade edin. Çok teknik bir iş yapıyorsanız ve karşıdaki insanın bunu anlamadığını düşünüyorsanız, ifadelerinizi biraz daha halk diline indirgemeyi deneyin.

Potansiyel müşterileri bulmak için doğru lokasyona gidin. Mümkünse fuar gibi ticari organizasyonlara katılarak işletmenizi tanıtın.

Ürün ve hizmetleriniz için ücretsiz ufak eğitimler oluşturun. İnsanların katılmasını teşvik edin.

İşletmenize özel şık bir logo oluşturun ve tüm kurumsal kimlik çalışmalarınızda bunu kullanın.

Medya araçlarını, özellikle sosyal medyayı kullanın. Ürün ve hizmetlerinize özel kampanyalarınızı buradan yayınlayın. İşletmenize özel bir sayfa bulup potansiyel müşterilerinizi ve mevcut müşterilerinizi ekleyin. Onlarla sürekli olarak iletişim halinde olun. En iyi düşük bütçeli pazarlama fikirleri arasındadır.

Bir web sitesi oluşturun. İşletmenizin vitrinine nasıl özen gösteriyorsanız, dijital dünyada da vitrininiz web sitenizdir. Kesinlikle web sitesi yaptırın ve sürekli olarak güncel bilgilerle doldurun.

Bir blog oluşturabilirsiniz. Bu sayede ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi vererek kullanıcılarınızın bilgi almasını sağlayabilirsiniz. Yazdığınız yazıları sosyal medya sayfalarınızda paylaşabilir, okuyucu yorumlarını dikkate alabilirsiniz. Bir blog açmak konulu yazımı mutlaka okuyun.

İşletmenize ait Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest hesaplarını oluşturun. Ürün ve hizmetlerinizle ilgili bilgiler ekleyin.

Sosyal medya yoluyla reklam verin. En ucuz reklam şeklidir. Ucuz olmasına karşılık potansiyel müşteriye ulaşmanın da en etkili yoludur.

Çapraz tanıtım yapın. İş ortakları geliştirerek birbirinizin reklamını yapmaya özen gösterin.

Faturalarınızla birlikte ufak hediyeler, promosyonlar gönderin. Müşterilerinizin hoşuna gidecektir. Fatura tutarına çok dikkat etmeyeceklerdir.

Bir e-posta bülteni oluşturun ve müşterilerinizin e-posta adreslerini toplamaya çalışın. Önemli günlerde, bayramlar veya kampanya yaptığınızda onlara ulaşabilirsiniz.

Aracınızın etrafına işletmenizin reklamını yaptırın.

Bunların dışında uyguladığınız, düşük bütçeli pazarlama fikirleri varsa bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorum kısmına yazmaktan lütfen çekinmeyin.

Yorum Yapın