Pasif Gelir Nedir? Nasıl Kazanç Sağlanır?

Pasif gelir, aktif olarak çalışmadığınız bir işten elde edilen gelir olarak adlandırılabilir. Sözlük anlamı, genellikle az iş gücü gerektiren ya da hiç gerektirmeyen gelir olarak karşımıza çıksa da işin aslı pek de öyle değil.

Pasif gelir nedir? Nasıl kazanç sağlanır?

Benim tanımıma göre pasif gelir; siz uyurken ya da siz aktif zamanlı işinizde çalışırken bile size para kazandıracak iş kolunu oluşturmaktır. Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Uyurken para kazanmak! İşte geleceğimizi garanti altına alabilmek, borçlarımızı ödemek için ek bir gelir kaynağı yaratmak önemlidir. Peki nasıl yapacağız?

Pasif gelir nedir? Nasıl kazanç sağlanır?

Pasif Gelir Kazandıracak İş Fikirleri 2020

Pasif gelirden ne kadar kazanç sağlayabilirim?

Öncelikle belirteyim ki pasif gelir elde etmek ile bir günde zengin olmak, borçlarımızdan kurtulmak ya da birikim yapmak imkansızdır. Yukarıdaki tanımda her ne kadar az iş gücü gerektiren ya da hiç gerektirmeyen gelir yöntemi diye ifade etsem de burada da ne kadar ekmek o kadar köfte deyimi karşımıza çıkıyor. Ancak gelir akışına ve çabanıza bağlı olarak, zamanla yüzlerce liradan on binlerce liraya kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Hatta bazı pasif gelir sistemini oturtmuş kişiler kendi aktif işlerini bırakıp tamamen bu işe yönelmiş durumdalar. Bunu asıl işleri olarak görmüş ve tamamen bu iş odaklı çalışmaya başlamışlardır. Sonunda bir ekip kurmaya, şirketleşmeye yönelik adımlar atılmış ve kendi işlerinin patronları olmuş durumdalar.

Pasif gelir elde etmek, çalışmadan para kazanmak gibi görünse de, seçtiğiniz bazı iş koluna bağlı olarak sisteminizi oturtana kadar uyku saatlerinizden feragat etmeniz gerekebilir.

Pasif gelir elde etme

Erken emekli olma imkanınızı artırır.

  • Aktif işinizi kaybetseniz dahi, sizi olası bir maddi felaketten korur.
  • Ek bir gelir sağlar.
  • Siz uykudayken bile para kazanmanızı sağlar.
  • Paranızı kaybetme riskiniz minimum seviyelerdedir. Bazı iş fikirlerinde neredeyse bu risk yoktur.
  • Belirli bir yere bağlı kalmadan, serbest çalışma ve istediğiniz yerde yaşama imkanı sağlar.
  • Yapmak istediğiniz faaliyetler için size zaman ve para kazandırır.

Sizler için seçtiğimiz pasif gelir kazandıracak iş fikirleri için buradaki bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Yorum Yapın